Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Doors
drama / muzikál
USA / 1991 / 140 min.

"Film začne za pár okamžiků" oznámil tichý hlas. Kdo nemá místo počká na další představení. Pomalu, bezduše jsme zaplňovali halu, hlediště bylo široké a tiché. Když se zhaslo, hlas pokračoval:"Dnešní program není nový, viděli jste to představení mnohokrát. Viděli jste svoje narození, život a smrt. Můžete přivolat vše, co zůstalo? Byl tvůj život dobrý?
Dostatečně dobrý na námět filmu?"


Obrazek Rok 1965. Začínající básník Jim Morrison založí s hráčem na klávesové nástroje Rayem Manzarkem, bubeníkem Johnem Densmorem a kytaristou Robbym Kriegerem hudební skupinu, kterou nazvou The Doors. Hrají po různých klubech v Los Angeles, až upoutají pozornost producenta Paula Rotchilda.
Rok 1967. Doors mají velký úspěch na koncertu v San Franciscu a dostávají se do populárního televizního pořadu Eda Sullivana, kde Morrison způsobí skandál, když odmítne cenzurovat jeden ze svých textů. Morrison se dostává do newyorského hédonistického prostředí, jemuž vévodí Andy Warhol. Má řadu přechodných známostí, což vede k častým hádkám s jeho dívkou Pamelou.
Rok 1968. Při koncertu v New Havenu je Morrison přistižen s jednou ze svých milenek při sexuálním styku v zákulisí. Policie koncert rozpustí. Morrisonovo nadměrné pití a užívání drog vede k častým konfliktům s ostatními členy skupiny. O rok později vede koncert v Miami k Morrisonovu obvinění z veřejného pohoršování. Skupina se rozpadá.
Rok 1971. Morrison odjíždí do Paříže. Ve věku pouhých 27 let je nalezen v koupelně svého bytu mrtvý.

Režie: Oliver Stone
Hrají:

ObrazekVal Kilmer / Jim Morrison
ObrazekKyle MacLachlan / Ray Manzarek
ObrazekFrank Whaley / Robby Krieger
ObrazekKevin Dillon / John Densmore
ObrazekMichael Madsen / Tom Baker
ObrazekMeg Ryan / Pamela Courson
ObrazekKathleen Quintan / Patricia Kennaly

Michael Wincott, Josh Evans, Claire Stansfield, Wes Studi, Josie Bissett, John Capodice, Debi Mazar, Mark Moses, Lisa Edelstein, Jennifer Rubin, Costas Mandylor, Crispin Glover, Karina Lombard, David Allen Brooks, Rodney A. Grant, Kelly Hu, Richard Rutowski, Jennifer Tilly, Christina Fulton a další...

...V tomto filmu si mimo jiné zahráli také Oliver Stone, Mimi Rogers, Billy Idol, Patricia Kennaly a John Densmore


Ukázky :

Trailer
The End
New Heaven 1968

Celý film si můžete stáhnout v sekci DOWNLOADS
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek


ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek